Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ

ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ

Üretici:Muğla Petek
Ürün Kodu:ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ
Stok Durumu:100
Fiyatı: 150.00TL KDV Hariç: 150.00TL
Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

Ürünün Tanımı:

ARICA PROMIX ticari isimli ürün Muğla Petek firması tarafından Türkiye’de

üretilen arı bakımı ve sağlığı için oldukça yararlı bir üründür. Ürün, organik melas kültürü içeriside yararlı probiyotik etkili mikro organizmalar içeren zararsız, patojen olmayan, GDO ve kimyasal sentetik ürün içermeyen, sıvı formunda bir maddedir. Kullanılan bitkiler insanlar tarafından da baharat veya şifa amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Kullanım Önerileri:

Körük vasıtasıyla çalışmak yerine, kovanda yapılan işlemler esnasında ARICA PROMIX püskürtmeyi tavsiye etmekteyiz. 3,5’lik pH-değerinin temizleyici bir etkisi bulunmaktadır. Patojenik madde ve mikroorganizmalar bu pH derecesinde yaşayamayacağından büyük ölçüde etkisiz hale getirilecektir.

 

Ürünün Etkisi ve Özellikleri:

Ürünün önemi ve etkisi bileşimindeki bitki ekstraktlarından, mayalardan ve özellikle içeriğindeki Laktik Asit Bakterilerinden ileri gelmektedir. Bu bakterinin bütün çeşitleri probiyotik özellikte olup insan ve hayvanların sağlıklı beslenmesinde ve hastalıklara karşı korunmasında gıda endüstrisi tarafından oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca bakterinin oluşturduğu laktik asit çevre kirliliği nedeniyle arıların bünyesinde biriken zararlı maddelerin atılmasını sağlamakta ve aşırı miktarda alındığında dahi hiçbir yan etkisinin olmadığı gibi,  arıların  bünyesinde glikoza çevrildiğinden enerji veren bir özelliğe de sahip bulunmaktadır.

ARICA PROMIX HİKAYESİ
Muğla Petek firması tarafından 13 yıl önce dünyadaki global arıcılık fuarlarında probiyotik kullanımının Almanya arıcılarında oldukça yaygın olarak kullanıldığı fark edilmiştir. Yurtdışından ülkemize getirip Türkiye’de de bu yöntemin kullanılması ve ülkemizde de satışının başlaması için yıllarca uğraşılsa da uzun uğraşlarımız yasal sebeplerden ötürü sonuçsuz kalmıştır. Bunun üzerine Türk biyologlara danışılarak aynı etkideki ürünü Türkiye’de üretmek için çalışmalara başlanmıştır. Üniversite laboratuvarlarında uzun zaman süren AR-GE süreçlerinden sonra üretilen prototip ürünler Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde, arıcılarımızın arılıklarında aylarca yapılan deneyler ve denemelerden alınan geri dönüşlerle geliştirilmiştir. Hedef etkinin de üzerine çıkarak başarılı olan ürünümüz artık satışa hazır hale gelmiştir.

Gezegenimizdeki diğer birçok canlı gibi arıların da kendi mikropları vardır ve bünyelerinde bulunurlar. Bu mikroplar, arıların çevrelerinde meydana gelen çok çalkantılı değişikliklere dayanmalarına yardımcı olur. Mikropları ve arıları ayrı varlıklar olarak değil, tek bir süper organizma olarak düşünmeliyiz.
Arıların zararlılarla ve hastalıklarla savaşmak için kendi doğal mekanizmaları vardır, ancak günümüzde arının çevresi arıların uyum sağlayabileceğinden daha hızlı değişmektedir. Pestisitler, iklim değişikliği, hava kirliliği arıların hayatını her zamankinden daha kısa ve zorlaştırmaktadır. Modern arıcılık da çok zahmetlidir. Arılarımızın gerçek ihtiyaçlarını göz ardı ederek, olabildiğince çok arı ürünü kullanıyoruz.
Bu şartlar altında arıların propolis, apitoksin, hijyenik davranışları ve diğer koruyucu mekanizmaları yeterli değildir ve arılara yardım etmeliyiz.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ “kötü” mikropların hayatta kalmasını neredeyse imkansız kılar, sadece ortamda değil arıların içinde de. ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ‘nin bu hedeflere ulaşmak için kullandığı mekanizmalar şunlardır:
1. “Doğrudan” eylem şekli – rekabetçi mekanizma ve farklı patojenleri etkileyen biyoaktif moleküller.
2. Arıların bağışıklığını geniş ölçüde etkileyerek “dolaylı” etki şekli, direnç ve genel enerji durumu.
ARICA BIOTECHNOLOGY ayrıca arıların farklı besinleri ve toksinleri işlemesine yardımcı oluyor. ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ, arı enzimlerinin besinleri sindirmesine ve fermente etmesine yardımcı oluyor. ARICA BIOTECHNOLOGY metabolitleri, sindirim sisteminden bağışıklık sistemine kadar birçok düzeyde arıların hücre fonksiyonlarını iyileştirmektedir.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ, tüm doğal organik bileşiklerin bileşiminden dolayı arılar için tamamen güvenlidir. % 100 ila % 1 arasındaki farklı konsantrasyonlar hiçbir yan etki göstermedi ve ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ konsantre veya suyla herhangi bir seyreltme halinde güvenle kullanabilirsiniz.
Pratik kullanım için önerilen konsantrasyonlar en uygun maliyetli olacak şekilde hesaplanır.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ KULLANIMINI TAVSİYE EDİYORUZ:
1. Püskürterek
2. İçme suyuna katarak
3. Şeker şurubuna katarak
4. Arı keklerine katarak
6. Alet hijyeni için

1. Arılarınızı sakinleştirmek için duman (Körük ile fümigasyon) yerine, arılıkta her çalıştığınızda ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ solüsyonu püskürtmek daha iyidir. Bu şekilde aynı anda iki hedefe ulaşırsınız
a. Arılarınızı yan etkiler olmadan doğal bir şekilde yatıştırırsınız.
b. Arı kovanlarınıza iyi mikroplar yayayarsınız.
Püskürtme için çalışma solüsyonu suda % 6 ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ olmalıdır (* su klorsuz olmalıdır, musluk suyu kullanılıyorsa en az 24 saat açık bir kapta bırakın). Gerekirse, daha yüksek ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ yüzdesini özgürce kullanabilirsiniz, özellikle hastalık ortaya çıktığında ilk tedavide mantıklıdır.
Arı kovanının tamamına içeriye püskürtün, arıların üzerine serbestçe püskürtün. Açık kuluçka üzerine püskürtme yaparken lütfen 30 cm’den daha uzak mesafeden püskürtün ve serpmeyi mümkün olan en küçük damlalara ayarlayın çünkü kuluçka sıcaklığının sabit olması gerekir.
Öncelikle kovanın uçuş tahtalarını serpmelisiniz çünkü en “yoğun trafiğe” sahip kısımdır.
Sabit arıcılık yapıyorsanız, en azından arı kovanının tamamına (arı bahçesine yani kovanların etrafına ) sezon başında ve sezon sonunda olmak üzere yılda iki kez en azından ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ püskürtmek en iyisidir.
2. Kullandığınız suluğunuzun türü ne olursa olsun, ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ‘nin % 3 -4’üne kadar sezon boyunca suya koyabilirsiniz.
Bu şekilde arılarınız için iyi su kalitesi sağlarsınız.
3. Şeker şurubuna ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ni % 3 oranında koyun. Bu şekilde şurup pH’sı balın pH’ına çok benzer. Aynı zamanda uyarıcı ve lezzetlidir. Hastalık durumunda % 6’e çıkın. ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ‘nin % 6’inden fazlası şurubun tadını değiştirebilir ve arılar onu almayı bırakabilir.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ, arıların şeker şurubunu daha az enerji tüketimiyle sindirmesine ve arıların enzim sistemini korumasına yardımcı olacaktır. Ayrıca ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ, yüksek şekerle beslendiğinde ortaya çıkan oksidatif stresi azaltacaktır.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ normal ve ters şeker şurubunda kullanılabilir.
4. Arı Kekinde ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ % 3 koyun. Bu, arı keki kalitesini arttıracak ve arıların sağlığını iyileştirecektir.
* 3. ve 4. noktalarla ilgili olarak, lütfen ortamın sıcaklığını 38 ° C’nin altında tutun (en iyisi 30 civarında) ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ karıştırın. Daha yüksek sıcaklıklar, ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ‘nin etkinliğini önemli ölçüde azaltabilir.
5. Arı kovanlarıyla çalışırken hijyen çok önemlidir, her kovanda çalıştıktan sonra aletlerinizi sterilize etmek için ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ % 12 solüsyon (suda bekletme veya püskürtme) kullanın. Bu, kötü mikroplar kontak transferi olasılığını önemli ölçüde azaltacaktır.
ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ İLE, bir arılıktaki sorunların çoğu için eksiksiz çözüm sunduğunu özgürce söyleyebiliriz.
Etkileyen:
* Sağlık durumu
* Bağışıklık
* Arı kovanı ve arı içi mikrobiyal ortam sindirim sistemi.
* Arıların verimliliği ve arı ürünlerinin kalitesi
Arıcıların tanıklığı ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ‘nin arı kolonilerinin farklı hastalıkları ve koşulları üzerindeki etkisini uzun bir süre boyunca bildirmiştir. Varroa akarını yalnızca ARILAR İÇİN ARICALABS ETKİN ARI PROBİYOTİK uygulayarak tam olarak kontrol edemedik. ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ önleyici kullanımı ile arı kovanınızda mantar, bakteri ve viral hastalıkların oluşumunu çok önemli ölçüde azaltacaksınız.
Chalkbrood hastalığına Ascosphaera apis mantarı neden olur. Mantar, bakıcı arılar tarafından beslendiklerinde bal arısı larvaları tarafından yutulan sporlar üretir. Sporlar bal arısının bağırsağında filizlenir ve nihayetinde larvaların açlıktan ölmesine neden olur.
Deneyimlerimize göre api-teknik protokol karşılanırsa, ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ile muamele edilmiş kovanlar’da Chalkbrood oluşmaz. ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ ile püskürtme, bir bu mantar hastalığına karşı yüksek koruma yüzdesi sağlar.
Hastalık ortaya çıkarsa tedavi protokolü:
% 6 Şeker şurubu ve % 6 su solüsyonu kullanın (2 haftalık periyotta 6 tedavi). 2-3 günde bir 600 ml şeker şurubunu besleyiciye koyun. Aynı anda püskürtün (ilk kez püskürtme yaptığınızda, klinik belirtilerin yoğunluğuna bağlı olarak ARILAR İÇİN daha yüksek konsantrasyonlarda ARICA ETKİN ARI PROBİYOTİĞİ kullanabilirsiniz). İlk ilaçlama her bir çerçeveye püskürtülerek yapılmalıdır, diğer 4 tanesi ise sadece çerçeve aralarına iyi bir şekilde püskürtülerek yapılabilir. Püskürtme solüsyonuna 2-3 kaşık şeker ekleyin.
* Arıcılara, arı kovanlarını yerden en az 55 cm yukarıda tutmalarını ve altındaki zeminin çimen veya çimlerden arındırılmış olması gerektiğini söyleyin.

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyiBenzer Ürünler (1)