Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.
Belfast Ana Arı Satışı

Belfast Ana Arı Satışı

Üretici:Erdogan Arıcılık
Ürün Kodu:Belfast Ana Arı Satışı
Stok Durumu:500
Fiyatı: 250.00TL KDV Hariç: 250.00TL

Seçenekler:

* SİPARİŞİ TELEFONLA VERİN :

Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
Bu ürünü satın almak için asgari miktar: 2
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

Belfast Ana Arı Satışı

  •  
  • 2023 YILI İÇİN ANA ARI VE DAMIZLIK RUŞET KOLONİ SİPARİŞİ VERİP KAPORA ÖDEYEN ALICILARIMIZ
  •  2023 SEZON BAŞI NİSAN 20-25 İTİBARİYLE ERKEN TESLİMAT SIRASI ALABİLECEKLERDİR.

*Kafkas *Anadolu*Karniyol*İtalyan *Belpast Arı Irkları Üretimi Yapmaktayız Üretim Yeri Ankara Gölbaşı Oyaca Mah.
Bütün Irklar  F1 Olup Suni  Döllenmiş Ana  Arılardan Üretilmektedir gönderimlerimizin tamamı yumurtlar haldeki bu yılın üretilmiş olan ana arılardır üretimlerimiz sertifikalı ve ruhsatlı olarak 15 yıldır devam etmektedir.

BELFASTANA ARI & BULKFAST ANA ARI

Öncelikle kraliçe arı ve bal üretimi yapıyoruz, ürettiğimiz kraliçe son yıllarda tek cins bulkfast, halk dilinde Belfas, arılığımıdaki ve çevremdeki bütün arıcıların kullandığı tek cins olması sebebiyle ve iki ayrı ülkeden bol şekilde  getirdiğim elde dölleme damızlıklardan aldığım tam gününde kullandığım sülpeler sayesinde ürettiğim kraliçe arılar saf a yakındır.

 

İki ayrı ülkeden getirmemim sebebi henüz hangisinin daha verimli olduğuna karar verememiş olmamdır. Ayrıca damızlık satışlarımız yurtdışından geldiği gibi direk teslim şeklinde yada arıya verilip kabul ettirildikten sonra şeklinde sınırlı miktarda bulunur.

 

Bilmeyenler için belfas arı çok uysal bal verimi yüksek. İlk baharda karnıyol kadar olmasada çok hızlı gelişen, hastalıklara dayanıklı ve oğul eğilimi çok az olan bir cinstir. Anadolunun her yöresinde rahatlıkla kışı geçirebilen kışın balını idareli kullanan bir cins.

 

Yanlızca F1 üretimi ve satışı yapıyoruz aslına bakılırsa F2 ve F3 de güzel bal yapıyor ama yerli arı  gibi hırçınlaşıyor. F3 demek ki bu 6 seneye tekâmül eder bu durumdan sonra artık bir şeyler yapmak gerekir.

 

Belfas ırkı yağmaya çok eğimli bir ırk değil ilk yıllarımda Kafkas ırkınıda ürettik oğul ve yağma işi olmasaydı çokta şikayetimiz yoktu, her ırk kendi bölgesinde güzeldir ancak gezginci arı için yani kışın Muğla’da yazın doğu illerimizde bulunan arıcılarımız için bu ırk mükemmeldir bölge arıcılığına karşıyım zamanında projemiz vardı yerli ırkı geliştirmek gibi Ordu yöresi kestane balı yapıyor bunun için bile yerli arıdansa belfas ırkı 2-3 katı bal yapıyor bunun gibi bir çok şey sayılabilir..

 

Ayrıca, yıllık kendi üretimimiz olan ve kraliçelerini her sene yeni olmak üzere 400-500 civarında arı satışımızda mevcuttur. Bunun yanında çoğunlukla ilkbaharda ankara gölbaşında olmak üzere yaz boyunca kraliçe arı memesi satışımızda bulunur. Ancak yetiştiremediğim için ve saklanabilir bir şey olmadığı için önceden sipariş vermek gerekir. 

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyi