Hoşgeldin ziyaretçi Oturum Aç ya da Üye Ol.
İtalyan Ana Arı Satışı

İtalyan Ana Arı Satışı

Üretici:Erdogan Arıcılık
Ürün Kodu:İtalyan Ana Arı Satışı
Stok Durumu:Ön Sipariş
Fiyatı: 250.00TL KDV Hariç: 250.00TL

Seçenekler:

* SİPARİŞİ TELEFONLA VERİN :

Miktar:     ya da   A.Listeme Ekle Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum     Yorum Yap

İtalyan Ana Arı Satışı

  •  
  • 2023 YILI İÇİN ANA ARI VE DAMIZLIK RUŞET KOLONİ SİPARİŞİ VERİP KAPORA ÖDEYEN ALICILARIMIZ
  •  2023 SEZON BAŞI NİSAN 20-25 İTİBARİYLE ERKEN TESLİMAT SIRASI ALABİLECEKLERDİR.

*Kafkas *Anadolu*Karniyol*İtalyan *Belpast Arı Irkları Üretimi Yapmaktayız Üretim Yeri Ankara Gölbaşı Oyaca Mah.
Bütün Irklar  F1 Olup Suni  Döllenmiş Ana  Arılardan Üretilmektedir gönderimlerimizin tamamı yumurtlar haldeki bu yılın üretilmiş olan ana arılardır üretimlerimiz sertifikalı ve ruhsatlı olarak 15 yıldır devam etmektedir.

 

Kökeni İtalya’nın Sicilya adasıdır. Kışları uzun süren, ılıman ve nemli geçen, nektar akımının iyi olduğu ve yazları kurak geçtiği yerlerde çok iyi sonuç vermektedir. İnce bir karın ve nispeten uzun bir dile sahip olup dil uzunluğu 6,3-6,6 mm’dir. Karın kitin rengi parlak olup sarı benekli bantlar bulunur. Kılları da sarımsı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir. Genellikle uysaldırlar.

İtalyan arısının çoğalma yetenekleri yüksek olup, özellikle güçlü aileler ilkbahar başlarından sonbahara kadar çoğalmalarını sürdürürler. Oğul verme eğilimleri zayıftır. Güçlü koloniler halinde kışa girerler ve kışın fazla bal tüketirler. Hızlı petek örme yeteneğine sahiptirler. Az propolis taşırlar fakat yağmacılık ve kovanlarını şaşırma eğilimleri diğer ırklara göre fazladır.

Sakin arılar sınıfındandır. Gelişme süreci çok hızlı olup ve iyidir. Özellikle erken ilkbahar olduğu zaman hızlı gelişim göstermektedirler. Bal sezonundan verim yüksek olup, arı sütü üretecek olan arıcılar için büyük avantaj sağlan itlayan ana arı iyi süt verimi elde edilir.

Kışlatma içi uygun yer ve koşullar sağlandığı zaman kışı geçirme ve atlatma kabiliyeti yüksektir. Hayat tutunma ve yaşam gücü iyidir. Diğer ırklar ile karşılaştırıldığınıda dünyanın en yaygır ana arı ırkıdır. Genel olarak sıcak bölge iklimine sahip yerlerdeki arıcılar tercih etmektedir. Ülkemizde Akdeniz bölgesi ve Ege bölgesi genel hatlarıdır. Diğer bölgeler ise genel olarak sahil şeridi kesimlerini kapsamaktadır.

Yorum YapNot: HTML'ye dönüştürülmez!

Kötü           İyi